Harry Potter a Relikvie Smrti

21. dubna 2008 v 12:33 | šéfredaktorka |  Počteníčko
Kdo je Harry Potter ví snad celý svět (snad kromě domorodců v Amazonii), ale jenom tak pro pořádek: mladičký chlapec vyrůstá jako sirotek u zlé tety a strýce spolu s utlačovatelem bratrancem Dudlym. Díky jejich ostré výchově z něj vyroste laskavý a skromný chlapec, který v nevědomosti žije s doměním, že je obyčejný kluk. Ale opak je pravdou - v den jeho jedenáctých narozenin se dozví, že je čaroděj a má nastoupit na školu pro takovéto děti. Navíc, jeho rodiče nezemřeli při autonehodě, jak mu lhali jeho pěstouni, ale zabil je nejobávanější černokněžník všech dob - lord Voldemort. Chtěl zabít i tou dobou jednoletého Harryho, který je pro něj podle jisté věštby větší hrozbou než bradavický ředitel Albus Brumbál, ale díky ochrannému kouzlu Harryho matky se mu to nepovede, takže se z outsidera Harryho stane hrdina Potter, ten, který přežil. Zlé úmysly Pána zla zabít všechny mudly (obyčejné lidi bez schopnosti kouzlit) a pomsta Harryho rodičů ho donutí rozpoutat boj se zlem.
A TEĎ POZOR: KDO SI CHCE PŘEČÍST KNIHU A NECHCE VĚDĚT DĚNÍ, AŤ DÁL NEČTE!!!

Sedmý díl slavného bestselleru J.K.Rowlingové je posledním a zárověň si troufám říci nejlepším. Harry se vydá se svými přátely Ronem a Hermionou ve stopách zesnulého čarodějě a jediného, koho se kdy Voldemort, který dnem ode dne nabývá na síle bál po hledání ztracených viteálů, což jsou předměty, do nichž Voldemort ukryl kousky své duše a nelze jej bez zníčení jich samých zabít. Doba je krutá, musejí se s kouzelným stanem co chvíli přemisťovat a nastoupit do Bradavic, když jsou všichni členové Fénixova řádu krutě pronásledováni stoupenci Pána zla - Smrtijedy, je absolutně nemožné. I přes hádku Rona a Harryho, který má pocit, že Voldemort ovládá jeho tělo i mysl se znovu usmíří (Ron zachrání Harrymu život) a zničí všechny viteály, tedy kromě Voldemortova hada a Voldemorta samého. Do hry se ale dostávají relikvie smrti - bezová hůlka, jejíž vlastnitel je nejmocnější člověk na světě (proto ji Voldemort touží najít), kámen, který vyvolává mrtvé z říše neživých a kouzelný plášť, který umožní být člověku neviditelným. Harrymu dojde, že vlastnitelem onoho pláště je on, takže jeho předci jsou tři bratři, kterrým relikvie nadělila samotná smrt. Je pozdě - Voldemort zjistil dříve než on, že bezovou hůlku ukrývá hrob Albuse Brumbála, který ji celou tu dobu vlastnil a zmocní se jí. V Bradavicích se rozpoutává bitva dobra a zla a zahynou v ní ke smutku mnohých čtenářů někteří z velkých hrdinů románu - jedno z Weasleovych dvojčat a jiní. Voldemortův had je zabit (hrdinou Nevillem Longbottomem), ale všichni jsou zarmouceni smrtí Harryho. Ten ale neumřel, čeká jen na vhodnou příležitost, aby se mohl utkat v duelu na život a na smrt s Voldemortem. Jak jinak - Harry vyhraje a opět dobro zvítězí nad zlem.
V knize se objevuje i kapitola Harryho v dospělosti, kde si za ženu vezme Ginny a mají tři děti - Lilly, Jamese a Albuse. Také Ron neváhá a ožení se s Hermionou (mají také dítě ale promiňte, že si nevzpomenu na jméno).
+ plno napětí a adrenalinu, kniha, od které se prostě neodtrhneš
-pro mladší čtenáře místy složité pasáže, a negativněji myslící čtenáře přílíš šťastný konec (potkávám lidi, kteří chtěli, aby Harry hrdinně zemřel s Voldemortem)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama