Něco o popu

21. dubna 2008 v 12:30 |  Žánr
Michael Jakson nebo Madonna. Právem se jim přezdívá král a královna popu. Jenže, kde se pop vzal, jaká hudba ho vyznačuje nebo jaké jsou jeho největší hity? Pokusím se vám to polopatě vysvětlit.

Několik významů slova Pop
Slovo pop můžeme chápat například jako označení pro umělecký styl - Pop art, který se vyznačuje například velkými formáty a výraznými barvami. Další pojmenování - Pop music, už je nám, běžným smrtelníkům asi známější, neboť s ním označujeme jakoukoliv zpívanou melodii s moderním doprovodem. Špatně je tak chápán termín populární hudba, který neznamená to samé jako Pop music. Snad jsem vám v hlavě neudělal zmatek...:)
Definice a vznik popu
Vznik popu jako hudebního stylu se datuje do šedesátých let 20. století, stalo se tak po ústupu rock & rollu. Za první skupiny, jenž tento styl preferovalio můžeme považovat The Beach Boys, The Four Seasons a The Everly brothers. A podle čeho takový jednoznačný pop styl poznáte? V prvé řadě určitě podle jednoduchosti, jakou se hudba bude prezentovat, také podle textů, které jsou snadno předvídatelné a opakující se. Komerční úspěch a zalíbení tvoří hlavní cíle tohoto žánru.
Slavná jména popu
Už na začátku byla řeč o Michaelovi Jacksonovi, o jehož minulosti víme své, důležité pro nás však je, že svými hity jako Thiller nebo Black or white se nesmazatelně zapsal do historie pop-music. Také Madonna svými hity Like a virgin nebo dnešní Sorry potvrdila svůj úspěch v této hudební branži. Často bývá s popem spojována také skupina The Bee Gees, ABBA, Elthon John nebo ze současnosti Robbie Williams. Mohl bych pokračovat, ale myslím si, že bude lepší jen na závěr zhodnotit pop jako hudební směr, který je stále v oblibě hlavně u mladých (koneckonců proto se tu o něm bavíme :)), a o jeho budoucnost rozhodně nemusí mít producenti strach.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama