Ulice aneb nekonečný seriál

21. dubna 2008 v 12:31 | šéfredaktorka |  Filmový svět
Myslím, že tento populární a jak už jsem osvětlila v názvu článku nekonečný seriál nemusím sáhodlouze představovat. Můžeme ho vidět každý všední den (tedy od pondělí do pátku) na programu TV Nova v čase od 18:30 do 19:30, když ovšem nepočítáme zdlouhavé a nudné reklamy, které zabírají skoro polovinu vymezeného času .
Seriál je o jedné české ulici (z toho tedy ten název), kde pospolu žijí lidé jako my - normální i méně normální s normálními i méně normálními problémy. Drogy, vztahy, peníze, rodina - to vše a mnoho jiného můžete v každém díle zažívat se seriálovými hrdiny, kteří se do svých rolí mistrně vžívají. Řeší problémy, zaplétají se do nich, a nebo prostě jenom žijí. V následujících odstavcích si představíme příběhy některých postav z Ulice:
Bláznivá kadeřnice Dagmara Bendová, které v seriálu snad nikdo neřekne jinak než Digi je přesným prototypem crazy ženy, která se jen tak něčeho nebojí a její přátelé jsou pro ni na prvním místě. Digi vyrůstala v dětském domově, což na ní zanechalo chování trochu drsňačky se skálopevnou hrdostí. Právě se provdala za svého dlouhodobého přítele Marka, který je právník a chystají se založit rodinu i přes nebezpečí, že jejich dítě zdědí vážnou nemoc. Digiinou nejlepší kamarádkou je Betty (Alžběta), se kterou dříve bydlela a je také kadeřnice. V minulosti byla ještě mladičká Digi vdaná za kriminálníka a dlouho se zmítala ve velkém nebezpečí, z kterého jí pomohl právě Marek.
Pohledná mladá učitelka Lenka je žena s uměleckým talentem a smůlou na chlapy. Učí na
gymnáziu a sdílí sborovnu s Miriam Hejlovou, zástupkyní ředitele. Svou milou povahou v poslední době okouzlí Jardu Hejla (bystří čtenáři poznají, že se jedná o příbuzného Miriam Hejlové, tedy konkrétně jejího syna) a i přes jeho bývalý kritický vztah s psychicky labilní servírkou Majdou spolu začnou chodit. To se ovšem nelíbí jeho matce (myslí si, že s Lenkou chodil i ve vztahu s Majdou) a tak jejich láska zažije těžké chvíle. Více se dozvíte v dalších dílech.
Milá, přátelská....taková je serálová Jitka Farská. Je to opravdová milující matka (má dvě dcery - Lídu a Moniku) a praktická žena, která je narozdíl od svého muže Oldy věrnost sama. S ním má právě v současnosti největší trable. Jelikož jí v mládí často zahýbal, přišly následky. Nemanželský syn Jakub, kterého má s atraktivní zrzkou je jí trnem v oku. Jako jakousi pomstu, aby i on poznal, co je to žárlivost se v současnosti často schází s prapodivným kamarádem Vladimírem, ale zatím jen přátelsky. Kdo ví, co se časem vyvine...
Jitka také pracuje v Kadeřnictví Swing, stejně jako Digi a Betty, kde provozuje hlavně manikůru a vytváří přátelskou atmosféru i přes osobní problémy. Je jakási anonymní matka všeck ostatních kadeřnic.
Bystrá manželka Lumíra Nikla původem z Ruské Sibiře - to je Světlana. Spolu se svým bratrem
přijela do Čech za lepším životem, ale již po několika měsících pobytu zde poznala nepříliš počestného Lumíra Nikla a bezhlavě se za něj provdala. Ve vztahu jim to jednu dobu kvůli tomu,že ji Lumír znásilnil neklapalo (bylo z toho pro Světlanu nechtěné dítě, se kterým šla i přes zvyky kterým byla naučena na potrat), avšak zlé časy překonaly a nyní poučená Světlana zažívá s Lumírem komické a pro Lumíra perné manželství.
Světluš (jak jí Lumír občas nazývá) pracuje jako vedoucí pochybného nočního baru, kvůli kterému prožívala trable s ruskou mafií. Její nejlepší kamarádkou, u které se ze svých starostí může vyplakat je Ingrid - šéfová kadeřnictví Swing.
Nechvalně známý a obtloustlý muž Světlany se jak již víte jmenuje Lumír Nikl. Je to prohnaný, ale občas vtipný chlap a jeho žena Světlana mu dává v poslední době dost zabrat. Má matku Vilmu Niklovou, se kterou se hádá kvůli běžným rutinním věcem. Jeho posledním problémem je matky nápadník, který je sice bohatý, ale lakomý a Lumírek by z něj chtěl nějaký ten peníz vymámit. Uvidíme, jak se mu to podaří....
Lumír je znám těž špinavými obchody a pobýváním na vysokých postech.
Teenager Matěj Jordán, chodící na gymnázium se svojí sestrou dvojčetem je kluk pohodář. Nyní
má trable se svojí holkou Lan, východní kráskou, která se musí stěhovat do jiné školy a to z rodinných důvodů. Na štěstí tomu nepřidává ani fakt, že jeho rodiče se rozvádějí kvůli vztahu Matějova otce s učitelkou biologie.
Ve škole je známý jako vtipálek a kluk, co si problémy řeší ppěstmy a to hlavně se záškolákem a tzv. průšvihářem Danym, který se naváží do jeho holky a rodiny.
P.S.: Žádná plná lednička před ním není v bezpečí!
Sestra - dvojče Matěje se jmenuje Tereza Jordánová. Je to bystrá dívka s alergií na učitelku biologie poté, co se dozvěděla o vztahu jí a jejího otce. Fakt, že se rodiče rozvádějí nese mnohem hůře než bratr Matěj a svého otce doslova zavrhla. Následků má tato situace více, Tereza již nechce potkávat ve škole "bioúču" a tak ji buď schazuje, nebo chodí za školu se svým starším přítelem Márou, který na ní nemá zrovna nejlepší vliv.
S podporou učitelky Lenky rozvíjí svůj umělecký talent, narozdíl od matiky, kterou nezvládá kvůli nové ředitelce Hádkové. Tereza zažívá perné období.
Matka Lumíra Nikla - Vilma Niklová je typická drbna vlastnící samoobsluhu Nikl. Její prostořekost
dovádí kdekoho k šílenství. Její slabostí je starost o Světlanu a touha po vnoučatech. Po smrti manžela - pana Nikla, vstupil do jejího života pan Stárek, v jejích očích galantní a bohatý starý mládenec a požádal ji o ruku. Je zde podezření, že tento "milý" stařík nejeví zájem zdaleka tak o ní, ale o její majetek. Doufejme, že mu neskočí na špek, nebo, že se v povaze pana Stárka mýlíme.....
Pan Pešek je pohodový starší muž a obdivovatel Miriam Hejlové, se kterou rád jezdí na ryby, což je jeho oblíbený koníček. Rád si zakouří a dojde na pivečko do Hospody U Henryho.
V minulosti měl pan Pešek mnoho starostí se svou vnučkou Adrianou, která bez péče matky propadla anorexii, ale nyní již znovu žije se svou matkou, která dostala rozum a tak tedy pan Pešek žije sám.
Krev mu nejvíce pije pan Bařinka, který dalo by se řící leze panu Peškovi do zelí (dvoří se Miriam Hejlové).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VeRCulQuA VeRCulQuA | Web | 21. dubna 2008 v 15:22 | Reagovat

super seriál:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama